Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

Hearthstone Ön Bilgi  (Okunma sayısı 81237 defa)

Hearthstone Giriş kısımı, menü ve butonlar hakkında öğrenmek istediklerinizi bu dokümanımız da bulabilirsiniz.


HEARTHSTONE NEDİR?
Hearthstone gerçek zamanlı stratejik kart oyunu olarak adlandırabiliriz.Her türlü yaptığınız taktikler kartlara uygulayarak oyunu kazanmanız için gereken bir kart oyunudur. Size başlangıç olarak bir tutorial yaptırır.Tutorialı yaptığınız zaman oyuna başlayabilirsiniz.


MENU

Play , Practice , The Arena olmak üzere menü mevcuttur.Play kısmından unranked ve ranked atılarak kendinizi geliştirirsiniz.Zaten Rankedi destenizi güçlü yaptığınız zaman tercih edeceksiniz.Practicede botlara karşı oynarak pratik atabilirsiniz.Başlangıç için botlara karşı oynamanız önemlidir.Çünkü basic kartları almadan başlarsanız zayıf kalabilirsiniz.Practice atarak sürekli gerekli kartlarınızı topladııktan sonra olay başlar.The Arena ise 150 gold karşılığı girebilirsiniz ya da 1.5 $ karşılığı girebilirsiniz. Sağ altta göreceğiniz gibi çark gibi olan options olup oradan gerekli ayarlarınızı yapabilirsiniz.Optionsun yanındaki ise Gold miktarınızdır. Storeden deste alabilirsiniz belli para karşılığı iledir.

Quest Log
Quest log menüsündede altta gördüğünüz gibi görevler geliyor onlarla gayet rahatça gold kasabiliyorsunuz.Böylelikle rahat ya deste alımı ya da The Arenaya girebilirsiniz.
Görevlerin üstünde 9 çeşit hero bulunuyor ve onların levellerini görevlerdir.görebilirsiniz.Questleri yapmaya çalışın ve onlar size avantaj sağlıyacak
Onun üstündede  arenada ne kadar kazandığınız yada mode olarak ne kadar kazandığınız zaman skorunuz yazar.
Ranked mode attığınız zaman  mode wins kısmındaki gördüğünüz şekil bronze gibi madalyon rankediniz olur.
My collectionda 9 heronun özel kartları ve neutral kartlar bulunur.Ne zaman deste açıp yeni kart geldiğinde kendi koleksiyonunuzda gözükür.3 kart çeşidi vardır.Spell ,Minion ve Secret kartları  olaraktır.
Speller daha çok düşmanın minyonlarını yada kedi
Heroların skillerini sayarsak 9 heronun ayır özel özelliği ile güzel farklılığı görebilirsiniz. Kartların her özelliği yazar onlara göre kendi destenizi hazırlayabilirsiniz .
Kartların üzerinde mavi , sarı ve kırmızı renkleri görürsünüz.
Mavi renkli olanlar kullanılan mana yı belirtir.Manalar 0 dan 9 a kadar devam eder kartların üzerindeki mana sıralama sayısıdır.
Sarı renkli olanlar Minionlardır atakları olur.Spellerle daha güçlü ataklı minyonlar yaparak rakbinizi rahat yenebilirsiniz.
Kırmızı renkli olanlar canları(health) olur.Minyonlar birbirlerine saldırdığında canlar önemlidir. Birebir sizin savunma kartlarınız olur.
Minyon kartlarının ayrı ayrı özellikleri çok çeşitlidir. Buff , Debuff  vs. özellikleri vardır. Yaygın olarak Taunt , Deathrattle , Battlecrydır.Taunt kartları sizin en önemli kartlarınızdır.Çünkü savunma minyonlarınızdır. Saldırılardan savunmak en önemli durumlardır.


Oyun Zamanı ;

Oyun sırasında resimde gördüğünüz gibi  Extra coin olursanız diğer rakibiniz başlar . Ancak fazla kartla başlarsınız ve ayrı bir avantaj  kazanırsınız.
İlk olarak 1 mana ile başlarsınız sonradan her el başı 1 mana gelir ve kullandığınız mana elden sonra tekrar dolar.
Oyunda 30 canınız vardır. Siz o canı dikkatlice kullanarak yenmeye çalışmalısınız. Yoksa rakip sizi yenebilir.Rakibin canı 0 lanınca yenmiş olursunuz.
Rakibinizi  kartlarınızı dikkatlice kullanarak rahat yenebilirsiniz.


Hazırlayan arkadaşımız Kaan'a teşekkür ederiz.
By : Midnite 20.09.2013 | 15:47
Son Düzenleme: 20.09.2013 | 16:02 Gönderen: Ares
Etiketler:

Yorumlar


Sayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.